شستشو

 

شستشو : قبل از عملیات پاشش رنگ پودری، بایستی قطعات غبار گیری و چربی گیری شده و توسط موادی مانند فسفاته آهن زیر سازی های لازم جهت رنگ کوره ای انجام شود.
دو نوع سیستم شست و شو در کل سیستم خدمات رنگ پودری وجود دارد که شرکت فلزپوشان با افتخار و تجربه ی کافی و نیروهای مجرب در هر دو نوع شستشو به صورت حرفه ای به مشتریان عزیز خدمت رسانی می کند.

 

1.غوطه وری

2. پاششی 

 

درروش غوطه وری وان آب را با فسفاته و چربیگیر مخلوط میکنیم و قطعات را داخل آن قرار میدهیم و بعد با آب شیرین شستشو را انجام میدهیم.در سیستم غوطه وری بعد از شستسو، عملیات آویز بر روی خط انجام میشود.
در سیستم پاششی قطعات بااستفاده از کانوایر وارد کابین شست و شو میشوند که وان این کابین دارای 2500 لیتر آب، 60لیتر فسفاته آهن و 40 لیتر چربیگیر میباشد.لازم به ذکر است که دمای آب حتما باید بین 30 الی 40 درجه باشد. در غیر اینصورت آب سرد یا ولرم توانایی چربی زدایی قوی را ندارند.
کليه مواد شيميايي چربيگيري، فسفاته ­كاري توسط واحد كنترل كيفيت نمونه برداری و مورد ازمايش قرار ميگيرد.
بااستفاده از نازل های شست و شو قطعات چربی گیری میشوند. لازم به ذکر است که هر 4 الی 5 روز باید نازل ها را هوا گیری کنند تا شستشو ی بهتری انجام شود در غیر اینصورت احتمال گرفتگی نازل ها و در نتیجه عدم شستشوی دقیق قطعات میسر نخواهد بود.

کابین شست و شو و نازل های اشاره شده را در تصویر زیر میتوانید ملاحظه فرمایید.

کانال شستشوی رنگ پودری
کانال شستشوی رنگ پودری

 

مراحل رنگ پودری

زمانیکه قطعه از سمت مشتری به شرکت خدمات رنگ پودری فلزپوشان وارد می شود. هنگام ورود یک سری پارامتر های کنترلی هستند که براساس سیستم مدیریت کیفیت ISO9001  تعریف شده اند ، باید برر روی قطعاتیکه نیاز به رنگ پودری یا لعاب دارند  ورودی انجام شود. به طور مثال باید به شکل ظاهری قطعات توجه کرد که زنگ زده یا دفرمه نباشند و تمامی اجزا را دارا باشد جهت انجام مراحل کامل رنگ پودری که در اینجا باید بگوییم که کنترل های خدمات رنگ پودری در هنگام ورود به صورت چشمی میباشد و تعداد نمونه گیری هر محموله طبق جدول AQL رنگ پودری میباشد.

در صورت تایید نبودن محموله رنگ پودری عودت داده میشودو در صورت تایید محموله وارد سالن رنگ میشود.

جهت انتقال منظم و پیوسته به خط رنگ پودری، از خط انتقال هوایی یا کانوایر پودری استفاده می شود .
قطعات توسط آویزهای خاص آن قطعه ، به کانوایر متصل شده و در طول مسیر رنگ کوره ، حرکتی منظم و پیوسته را بوجود می آورد .این آویز های گفته شده باید بدون رنگ باشند به همین منظور بعد از دو الی سه بار استفاده به کمک محلول های رنگبر آویز های رنگ شده را رنگبری میکنیم.

وقتی قطعات روی خط کوره رنگ پودری قرار گرفت مراحل زیر را طی میکند تا رنگکاری به اتمام برسد.


1. شسشتو
2. خشک کن
3. پاشش رنگ
4. پخت رنگ
5. کنترل و بسته بندی

مراحل نامبرده را به طور مختصر توضیح خواهیم داد.

با ما همراه باشید...

 

زیر مجموعه ها

آمار بازدیدکنندگان سایت

1.png0.png2.png6.png4.png2.png
Today2273
Yesterday6009
This month102642
Total102642
1398-08-29