۱۰ طرح دوچرخه های آینده

نارنجی: همه خودروسازان بزرگ تاریخ، حتی شرکت های نوپایی چون تسلا، یک هدف دارند، و آن رسیدن به وسیله ای ایده آل است که بتواند افراد را از نقطه A به نقطه B برساند. در این میان دوچرخه ها هم که پیش از خودروها پا به دنیا گذاشته اند، همچنان پرقدرت به مسیر تکاملی خود ادامه می دهند. شاید نگاهی اجمالی به شهرهای بزرگ دنیا کافی باشد که بفهمیم دوچرخه ها به این زودی ها میدان را خالی نخواهند کرد.

طراحان بزرگی آمده اند و رفته اند و طرح های جالبی برای دوچرخه ها مطرح کرده اند. در سال های اخیر هم دنیای پرسرعت دیجیتالی، یک سری اِلِمان های خاص را به این طرح ها اضافه کرده، به طور مثال استفاده از موتورهای الکتریکی برای طی مسافت بیشتر، یا استفاده از شیشه جلو برای راحتی بیشتر، و یا حتی قابلیت تا شدن دوچرخه.

در ادامه با ما باشید تا ۱۰ مورد از طرح های مفهومی دوچرخه های متعلق به آینده را مرور کنیم.

اگر عاشق سرعت هستید، شاید طراحی بی نظیر Ilya Vostrikov برای تان جذاب باشد. این دوچرخه تی تی (TT) نام دارد. فرمان های خوابیده آن به بدن فرم آیرودینامیک بیشتری داده و سرعت بالا را تضمین می کند.

سه چرخه تا شوی فوق برای جاده های ناهموار و کوهستانی طراحی شده.

دوچرخه ای را در نظر بگیرید که چرخ عقبش توپی نداشته باشد. با قرار دادن وسایل در مرکز ثقل دوچرخه و حمل آن ها در فضای چرخ عقب، راندن دوچرخه امن تر هم خواهد شد.
دوچرخه الکتریکی طراحی شده توسط شرکت Audi، انرژی الکتریکی را با قدرت پدال زنی شما ترکیب می کند.
برخی ایده های عجیب و غریب هم کلاً قید پدال را می زنند. این طراحی FLIZ نام دارد و در آن راکب می بایست دوچرخه را با پا به جلو هول داده، و سپس پاهای خود را روی بخش ثابت چرخ عقب قرار داده و به پیش برود.
از ایده جالب Samantha Kay Schulz هم به آسانی نمی توان گذشت. دوچرخه ای تا شو که به راحتی می توانید آن را سوار اتوبوس یا مترو کنید، و وقتی قصد سوار شدن بر پشتش را داشتید آن را باز کرده و از سواری بر یک دوچرخه با اندازه استاندارد لذت ببرید.

این هم یک طراحی بی نظیر از پژو. این دوچرخه با نام Hybrid AE21 به یک موتور الکتریکی مجهز است و در مراحل ساخت به سر می برد.

این سه چرخه هم کار یک دانشجوی طراحی صنعتی از انگلستان است که وسیله جالبی برای حمل و نقل درون شهری طراحی کرده.

دوچرخه فوق City Speeder نام دارد و توسط Roel Verhagen Kaptein طراحی شده. برای این وسیله یک صندوق عقب هم تعبیه شده.

و این هم از دوچرخه پرنده Paravelo که از قرار معلوم واقعاً پرواز می کند. با دیدن تصاویر این دوچرخه شاید به یاد فیلم های سیاه و سفید و تلاش انسان برای ساخت اولین وسیله پرنده بیفتید. ولی هدف طراحان این وسیله مدرن فراهم آوردن زمینه ای بود برای پرواز آسان و ارزان برای عموم!

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *