مدیر

پی سی تمپلیت اولین و تنها مرکز ارائه محصولات اورجینال و فارسی وردپرس به صورت کاملا اپن سورس ( کد باز ) با پشتیبانی 24 ساعته در ایران میباشد .

لری الیسون، رهبر موفق اوراکل

سرویس چهره‌های برترین‌ها در سلسله گفتارهای معماران عصر دیجیتال، امروز به معرفی یکی دیگر از بزرگان دنیای فناوری دیجیتالی جهان می‌پردازد و امروز، مروری دارد بر زندگی موفق آقای لری الیسون، رهبر شرکت اوراکل. با ما همراه باشید.

کارآفرینی دیجیتالی در سه دهه اخیر، نقش بسیار مهمی در توان مند سازی کسب و کارهای مختلف جهان داشته است. شما توجه کنید که اگر موتورهای جست و جوی اینترنت مانند گوگل و یاهو و لایو نبود، امروزه برای دسترسی به اطلاعات و به اشتراک گذاری آن‌ها چه رنج‌هایی که باید کشیده می‌شد و چه هزینه‌ها و زمانی صرف می‌شد. کسب و کارهای اینترنتی، ۳۰ سال هست که تلاش کردند، تا چهره کسب و کار را تغییر دهند و نقش فرصت آفرینی در دنیایی که به دهکده جهانی مشهور هست، ایفا کنند.

این نقش فرصت آفرینی، سبب ثروت آفرینی مولد شده است و میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، در عرصه‌های وابسته به فناوری اطلاعات و ارتباطات به صورت مستقیم و غیر مستقیم، مشغول به کار هستند، آن هم با کم‌ترین هزینه و مکان مورد نیاز. به فهرست ۱۰ پرتال پر بیننده اینترنت که نگاه کنید، درخواهید یافت که به یک سوم جمعیت کره زمین، به طور روزانه خدمات ارائه می‌کنند. این قابلیتی هست که فناوری اطلاعات در اختیار شهروندان جامعه اطلاعاتی امروز قرار داده و اوراکل، بخشی از این بستر فرصت آفرین را، فراهم کرده است.

وقتی درباره اوراکل صحبت می‌کنیم، درباره بانک‌های اطلاعاتی در سطوح مختلف بحث می‌کنیم. وقتی از اوراکل نام برده می‌شود، ناخودآگاه ذهن‌ها به سمت لری الیسون می‌رود. همان طور که مایکروسافت را تا ابد، با بیل گیتس می‌شناسند و اپل را، فقط با استیو جابز و بس! رهبر اوراکل، لری الیسون بزرگ هست که نقش زیادی در کسب و کارهای اینترنتی دنیا به صورت غیر مستقیم داشته است.

لارنس ژوزف الیسون، (Larry Ellison) (زاده ۱۷ اوت، ۱۹۴۴) یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل، یکی از شرکت‌های عمده در زمینهٔ نرم‌افزارهای پایگاه داده است. مجلهٔ فوربس گزارش داده‌است که الیسون در ردهٔ پنجم ثروتمندترین افراد در دنیاست. در سال ۲۰۱۲، فوربس اعلام کرد که ارزش خالص دارایی‌های الیسون در حدود ۴۰ میلیارد دلار است. الیسون استعداد زودهنگامی در ریاضیات داشت و در جوانی برای شرکت امپکس (Ampex) کار می‌کرد. یکی از پروژه‌های او پایگاه داده‌ای برای سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) بود که او آن پروژه را Oracle نامید.
نکته جالب توجه درباره آقای الیسون این هست که الیسون در تاریخ ۱۸ دسامبر، ۲۰۰۳ در مِلک وودساید با ملانی کرافت، نویسندهٔ داستان‌های عاشقانه، ازدواج کرد. در مراسم ازدواج، بهترین دوست الیسون، مدیرعامل شرکت رایانه‌ای اپل، استیو جابز، عکاس رسمی بود. خانم کرافت، همسر چهارم الیسون است. الیسون یک پسر و یک دختر از همسران پیشین‌اش دارد.

آقای الیسون، ۸ سال پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه شیکاگو، شغل‌های مختلفی را تجربه کرد. از کار در فست فود و پمپ بنزین تا تکنسین آتش نشانی و کارمند بانک. تا این که بالاخره وارد کار مورد علاقه ای و برنامه نویسی بانک‌های اطلاعاتی شد.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *