مدیر

پی سی تمپلیت اولین و تنها مرکز ارائه محصولات اورجینال و فارسی وردپرس به صورت کاملا اپن سورس ( کد باز ) با پشتیبانی 24 ساعته در ایران میباشد .

زیبایی از نظر مردم مختلف جهان

زیبایی نسبی است به این معنی که می تواند یک مفهوم، ظاهر، سنت یا حتی یک سبک هنری باشد، بنابراین طبیعی است که مردم درکی متفاوت از آن داشته باشند.

هر فرهنگی استانداردهای خاص خود را از زیبایی دارد. به عنوان مثال یک ستاره هالیوود از نظر شما زیباترین انسان جهان است، در صورتی که ممکن است برای مردم آفریقا هیچ جذابیتی نداشته باشد. بنابراین درک زیبایی با تغییر جغرافیا و فرهنگ، تغییر می کند.

در این مطلب به معیارهای زیبایی که از نظر افراد مناطق مختلف متفاوت است، نگاهی می اندازیم.

آرایش

خانم ها برای زیبایی و جذابیت بیشتر، آرایش می کنند اما این قانون برای تمام نقاط جهان صدق نمی کند. به عنوان مثال مردم فرانسه ترجیح می دهند که بدون آرایش در مکان های عمومی حاضر شوند. این کشور، مکانی است که زیبایی طبیعی ستوده می شود، نه زیبایی که با لوازم آرایش به دست آید. اما اگر به ستاره های آمریکا نگاهی بیاندازید، خواهید دید که اعتقادی برخلاف آن دارند.

یکی از آرایشگران فرانسوی در مصاحبه ای گفت: «ما می خواهیم خودمان باشیم. ما سعی نمی کنیم که چیزی بهتر از آنچه هستیم را در ظاهر به دیگران نشان دهیم. ما از تغییر لذت نمی بریم، به همین دلیل سعی می کنیم که به دنبال راهی برای افزایش زیبایی طبیعی مان باشیم. مثلا چه مدل مویی به ما می آید؟ یا چه لباسی را به تن کنیم تا با فرم بدن ما جور در آید؟ در نتیجه اگر زنان فرانسوی آرایش کنند، در واقع زیبایی طبیعی شان را با آرایش پوشانده و آن را به حداقل رسانده اند.»

لاغری

بسیاری از کشورها، مانند آمریکا، لاغری را به عنوان معیار زیبایی در نظر می گیرند در صورتی که اعتقاد برخی از کشورها «هر چه چاق تر، زیباتر» است. به عنوان مثال در آفریقا خانم های چاق برای آقایان جذابیت بیشتری دارند. یا این که مردم برای ارزیابی رفاه یک فرد، از جمله وضعیت مالی، سلامت جسمانی یا قابلیت بچه دار شدن، به چاقی و لاغری آن نگاه می کنند.

تزیینات گردن

ما زنان بسیاری را در نقاط مختلف جهان دیده ایم که گردن شان را با اکسسوری های مختلف زینت می دهند. به عنوان مثال مردمان تایلند و میانمار نه تنها با حلقه های طلا گردن شان را زینت می دهند بلکه سعی می کنند فرم گردن شان را کشیده تر سازند. آنها با استفاده از زیورآلات طلای سنگین سعی دارند که استخوان های گردن و شانه هایشان را جابه جا کنند تا با کشیده تر کردن آن بر زیبایی شان نیز بیافزایند.

از طرف دیگر آنها با پوشاندن گردن شان، احساس راحتی بیشتری می کنند، در صورتی که این سنت در دیگر نقاط جهان قابل قبول نیست.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *