مدیر

پی سی تمپلیت اولین و تنها مرکز ارائه محصولات اورجینال و فارسی وردپرس به صورت کاملا اپن سورس ( کد باز ) با پشتیبانی 24 ساعته در ایران میباشد .

بازگشت دوباره ۱۰۹ هزار کودک به مدرسه

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از بازگرداندن بیش از 109 هزار کودک بازمانده از تحصیل تاکنون خبرداد.

رضوان حکیم زاده در خصوص تعداد دانش آموز بازمانده از تحصیل اظهارکرد: به استناد آخرین آمار ارسالی از مرکز آمار وزارت متبوع، تعداد کل کودکان بازمانده از تحصیل ۶ تا ۱۱ ساله دوره ابتدایی در سال تحصیلی ۹۶-۹۵، ۱۶۱ هزار و ۸۶۷ نفر بوده است.

معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش تصریح کرد: از تعداد ذکر شده ۸۲ هزار و ۴ نفر آن پسر و تعداد ۷۹ هزار و ۸۶۳ نفر آن دختر هستند.

وی خاطرنشان کرد: برای شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل، برنامه ویژه ای تحت عنوان برنامه انسداد مبادی بیسوادی از اسفندماه سال ۹۲ در سطح ادارات کل آموزش و پرورش، مناطق آموزشی و مدارس کشور در حال اجرا است.

حکیم زاده افزود: اجرای برنامه مذکور باعث شده است تاکنون ۱۰۹ هزار و ۸۳۸ نفر از کودکان بازمانده از تحصیل جذب مدرسه و نظام آموزشی رسمی کشور شوند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: از جمله اقدامات مهم دیگر در سال جدید تشکیل دبیرخانه کودکان کار و خیابان در معاونت ابتدایی است که می تواند با مشارکت شرکای برون سازمانی تحولی در زمینه جذب و نگهداشت این گونه از کودکان را فراهم آورد که در حال بررسی چگونگی انعطاف در زمان آموزش و شیوه های نوین نگهداشت آن ها هستیم.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *