مدیر

پی سی تمپلیت اولین و تنها مرکز ارائه محصولات اورجینال و فارسی وردپرس به صورت کاملا اپن سورس ( کد باز ) با پشتیبانی 24 ساعته در ایران میباشد .

مارمولک سبز را بشناسیم

محیط زیست مارمولک سبز زیر صخرهای کنار رودخانه های کوهستان است که در صورت نابودی صخره ها دیگر او را نخواهیم دید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رودآور، وقتی که با آقای فرشید شرفی برای بررسی وضعیت سنگ و صخره های کهنوش در دره آرو(دره یاران) بودیم حشرات و حیوانات مختلفی را می دیدم.

در زمان برگشتن ناگهان حیوانی سبز رنگ در بین سبزه های کنار آبی که از کوه جریان داشت تکان خورد، ایستادم و دقت کردم. مارمولکی سبز را دیدم که تا آن روز در کهنوش ندیده بودم، خیلی زیبا بود. یکی از دوست داشتنی ترین لحظات برای من در کهنوش بود. مارمولک و قمقمه(مارمولک بزرگ) به رنگ خاکی زیاد دیده بودم، اما مارمولک سبز رنگ تا آن لحظه ندیده بود.

مارمولک هم که گویا از عکس انداختن بدش نمی آمد ایستاد و من با کلی زحمت و بی صدا چند عکس از او گرفتم. اما مارمولک که انگار از حضور غریبه ها در محیط زندگیش ناراحت بود خیلی زود خودش را در شیارهای صخره ها پنهان کرد.

با دیدن این حیوان زیبا بیشتر از همیشه مصمم شدم که جلوی نابودی صخرهای روستای کهنوش را باید گرفت. باید جلوی نابودی زیستگاه این حیوانات زیبا را گرفت و نباید اجازه داد این حیوان زیبا از این کوهستان برود. شاید این حیوان کوچک سبز رنگ می توان توریست های زیادی را به سمت خود جلب کند.
محیط زیست این حیوان زیر صخرهای کنار رودخانه های کوهستان است که در صورت نابودی صخره ها دیگر او را نخواهیم دید. درست مثل خیلی از حیوانات و حشرات که مدتهاست در کوه های کهنوش و الوند و تویسرکان ناپدید شده اند.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *