مدیر

پی سی تمپلیت اولین و تنها مرکز ارائه محصولات اورجینال و فارسی وردپرس به صورت کاملا اپن سورس ( کد باز ) با پشتیبانی 24 ساعته در ایران میباشد .

چرا باید به «لائوس» سفر کنیم؟

هفته نامه همشهری ۶ و ۷ – فاطمه عسگری آزاد: لوآنگ پرابانگ در دره باریکی که اطراف آن را کوه‌های بلند دربرگرفته جا خوش کرده و رودخانه مکونگ ابهت خاصی به آن داده است. شهری که بیش از هزار سال پایتخت لائوس بوده و نامش در سال ۱۹۹۵در فهرست جهانی یونسکو ثبت شد. لوآنگ پرابانگ نبض شما را کند می‌کند و تفكر خاصی را با احساسی از آرامش در شما زنده می‌کند. این شهر میراثی از معابد باستانی قرمز مسقف و معماری فرانسوی، هند و چین را در دل خود جای داده که هر گردشگری را مجذوب خواهد کرد. غنی‌ترین شهر لائوس معابد متعددی دارد که هر کدام از آنها جلوه‌ای از هنر، فرهنگ و مذهب این سرزمین را برای‌تان آشکار خواهند کرد.

برای کسانی که با جنوب شرقی آسیا آشنا هستند، لوآنگ پرابانگ مترادف با لائوس است؛

شهری که تصویر کلاسیک هر گردشگری از این کشور را تحقق می‌بخشد. خانه‌های قدیمی آراسته با گل، راهبانی که ردای زردرنگ به تن دارند، مه صبحگاهی و صدای طبلی که قبل از طلوع آفتاب برای مراسم مذهبی نواخته می‌شود ،همه و همه حکایت از شکل دیگری از زندگی در دنیای مدرن دارد. لوآنگ پرابانگ خاستگاه تمدن لائوس است . مردم این شهر هنوز غرور سلطنت هزارساله سرزمین خود را حفظ کرده‌اند. هنوز هم لهجه این شهر به عنوان زبان طبقه روشنفکر و تحصیلکرده در رسانه‌های لائوس بازتاب می‌یابد.در سال‌های اخیر هجوم گردشگران و افزایش ساخت و ساز از آرامش مطلق شهر کاسته است. با این وجود هنوز هم قدم زدن در خیابانی که نیمی از آن را مه گرفته و کشف یک فرهنگ و تمدن کهن تجربه‌ای است ممتاز که شما می‌توانید از آن در لوآنگ پرابانگبهره مند شوید.

برای سفر به لائوس نیاز به ویزا ندارید. ویزای ایرانیان در بدو ورود به فرودگاه صادر می‌شود. برای رسیدن به این شهر می‌توانید از خطوط هوایی امارات، قطر، جنوب چین، تای ایرویز و بانکوک ایرویز استفاده کنید.

با وجود این که لائوس دو فصل متمایز آب و هوایی را تجربه می‌کند، شما می‌توانید در تمام طول سال به این شهر سفر کنید. آب و هوای این کشور در مقایسه با بسیاری از شهرهای آسیا معتدل‌تر است. فصل خشک از ماه مهر تا اواخر فروردین ادامه دارد و فصل مرطوب از اردیبهشت تا اواخر شهریور. ابتدای فصل مرطوب غالبا با افزایش شدید درجه دما همراه است و اواخر آن با افزایش بارش. به طور معمول در فصل خشک بر تعداد گردشگران افزوده می‌شود و این امر به معنای افزایش قیمت هتل‌ها و پروازهاست. اسفندماه همزمان با افزایش شدید رطوبت و دما از میزان گردشگران کاسته می‌شود و توصیه ما هم این است که در این زمان از سفر به لوآنگ پرابانگ خودداری کنید.

افزودن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *