رنگ پودری الکترواستاتیک از لحاظ رزین

رنگ پودری الکترواستاتیک از لحاظ رزین به 4 دسته تسیم میشوند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم :

رنگ پودری پلی استر

این پوشش بر پایه رزین پلی استر کربوکسیله می باشد و با واکنش شیمیایی بین رزین پلی استر و یک عامل پخت فعال تشکیل می شود. این پوشش مقاومت بسیار مناسبی در برابر نور خورشید داشته و بدین منظور جهت کاربردهای بیرونی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله مصارف رنگ پودری پلی استر می توان در صنایع پروفیل آلومینیوم، دوچرخه و موتورسیکلت، قطعات اتومبیل، لوازم روشنایی و در پنجره آلومنیومی نام برد.

رنگ پودری-پلی استر از لحاظ رزین

رنگ پودری اپوکسی ـ پلی استر (Hybrid)

رنگ پودری اپوکسی ـ پلی استر (Hybrid) از لحاظ رزین

این پوشش ها به دلیل دارا بودن رزین اپوکسی در پایه شان، تمایل به گچی شدن دارند و در برابر نور خورشید (اشعه UV) مقاومت مناسبی ندارند. لذا عموماً این پوشش ها برای کاربردهای داخلی که در معرض نور خورشید نیستند، استفاده می گردند. از جمله موارد استفاده آنها عبارت است از: لوازم خانگی و آشپزخانه، قفسه های انبار، رادیاتور، بخاری، قطعات الکتریکی و …

رنگ پودری اپوکسی

این پوشش ها از واکنش رزین اپوکسی و یک عامل شبکه کننده تشکیل می گردد. این پوشش ها مقاومت شیمیایی و خوردگی فوق العاده و خواص مکانیکی مناسبی دارند. اما در برابر تابش نور خورشید تمایل به گچی شدن دارند. لذا این رنگ ها در مصارف داخلی استفاده می شوند. با توجه به خواص خوب چسبندگی و خاصیت جدایش کاتدی پوشش های اپوکسی ، از این نوع رنگ ها در پوشش دهی شیرآلات، اتصالات آب، قطعات خودرو، لوله های نفت و گاز استفاده می گردد. امرزوه برای پوشش های لوله های نفت و گاز از پوشش های چند لایه استفاده می گردد که نوعی اپوکسی Fusion Bonded Epoxy می باشد.

رنگ پودری اپوکسی از لحاظ رزین

رنگ پودری پلی یورتان

رنگ پودری از لحاظ رزین

پوشش های پودری پلی یورتان نوع دیگری از پوشش های پودری است که از ترکیب رزین های پلی استر و عامل پخت ایزوسیاناتی حاصل می شوند. از خواص رنگ های پودری پلی یورتان می توان به مقاومت آب و هوایی و خواص خوردگی مناسب و همچنین بدست آوردن طرح های ظاهری متفاوت نام برد.

بستن منو