بهره مندی از خدمات رنگ کاری فلزات

رنگ کاری فلزات چگونه انجام می‌شود؟

امروزه خدمات رنگ‌ کاری فلزات بسیار رایج است زیرا عموم مردم این‌ موضوع را درک کرده اند که با رنگ‌آمیزی فلزات زیبایی آن دوچندان می‌شود. در این مطلب به شما خواهیم گفت که خدمات رنگ کاری فلزات چگونه انجام می‌شود، کدام رنگ بهتر است و چطور می‌توانید این کار را به‌ نحو احسنت انجام دهید. برای فرآیند اعمال رنگ لازم است که مراحل زیر را دنبال کنید.

 • رنگ پودری معدنی در انواع محصولات تولید شده به وسیله رزین اپوکسی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برای درست کردن خمیر مجسمه سازی، می توان از رنگ پودری معدنی استفاده کرد.
 • ساخت تابلوهای شیشه ای رنگ ثابت، با استفاده از انواع رنگ پودری انجام می گیرد.
 • اول از همه شما باید محل کار را آماده کنید. اگر نگران کثیف شدن محیط اطراف هستید، می‌توانید قسمت‌های مختلف را با کاغذ یا سلفون بپوشانید.
 • در مرحله بعدی، پیش‌ از رنگ آمیزی فلز باید گرد و غبار را از سطح فلزات پاک کنید. می‌توانید این کار را به وسیله کاغذ سمباده یا یک اسفنج آهن انجام دهید. با کمک اسفنج می‌توانید لکه‌های کثیف و همچنین سایر آلودگی‌ها را از بین ببرید. دقت کنید که استفاده از مواد شیمیایی برای این مرحله توصیه نمی‌شود.
 • پس‌ از تمیز کردن کامل سطح لازم است که یک پرایمر اعمال شود. پرایمر محافظ در برابر خوردگی است. همچنین چسبندگی خوبی برای پوشش نهایی ایجاد می‌کند تا خدمات رنگ‌ کاری فلزات به‌ خوبی انجام شود. برای شروع باید رنگ را روی یک قسمت کوچک امتحان کنید. اگر رنگ مناسب بود می‌توانید روند اصلی رنگ‌آمیزی را ادامه دهید.
 • اصولاً رنگ فلزات را دو یا سه‌ لایه می‌زنند. علاوه‌ بر این هر لایه بعدی پس‌ از خشک شدن کامل لایه قبلی اعمال می‌شود و به هیچ عنوان نباید قبل از خشک شدن یک لایه، سراغ رنگ آمیزی مجدد برویم.
خدمات رنگ کاری فلزات

مزایای خدمات رنگ کاری فلزات با رنگ پودری

 • رنگ پودری معدنی در انواع محصولات تولید شده به وسیله رزین اپوکسی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • برای درست کردن خمیر مجسمه سازی، می توان از رنگ پودری معدنی استفاده کرد.
 • ساخت تابلوهای شیشه ای رنگ ثابت، با استفاده از انواع رنگ پودری انجام می گیرد.

پوشش پودری نوعی روش رنگ آمیزی است که از نیم قرن پیش در کل دنیا استفاده می شود. این نوع خدمات رنگ کاری فلزات مزایای زیادی دارد و به واسطه این مزایا به شهرت رسیده است. در واقع فلزاتی که به کمک فرایند پوشش پودری رنگ آمیزی می شوند، بادوام تر، ماندگارتر و زیباتر می شوند.

 1. نیازی نیست که رنگ پودری فلز را در چند لایه اعمال کنید و تنها یک لایه کافی است. این در حالی است که رنگ های مایع باید دو یا سه لایه ضخامت داشته باشند.
 2. پوشش پودری به از بین بردن زنگ زدگی کمک می کند و برای سطح زیورآلات بهترین گزینه است. پس از اعمال رنگ پودری فلز، محصولات فلزی به شکل ویژه ای از اشعه فرابنفش، خوردگی، مواد شیمیایی و سوختن محافظت می شوند.
 3. چنین رنگ هایی نیاز به رقیق شدن ندارند و آن ها را می توان به شکل معمول خود استفاده کرد. همچنین کیفیت چنین رنگی بهتر است و برای سالیان طولانی دوام می آورد.
 4. رنگ های الکترواستاتیک نیازی به تینر ندارند و این جالب ترین قسمت ماجرا است. در واقع بسیار دیده اید که برای رنگ آمیزی فلز، حتما باید رنگ مورد نظر را با تینر مخلوط کنید. در صورتی که برای اجرای رنگ های پودری، نیازی به این کار نیست و رنگ بدون تینر هم قابل استفاده خواهد بود.
 5. رنگ پوشش پودری برای انسان سمی نیست و هیچ گونه ضرری ندارد. بدین ترتیب ریه شما هنگام کار با این رنگ به هیچ عنوان دچار آسیب نمی شود.

قوانین اصلی هنگام رنگ آمیزی فلز

با پیشرفت سریع علم و دانش می توان دریافت که به دلیل قرار گرفتن طولانی‌ مدت فلزات در معرض هوای آزاد، بسیاری از محصولات فلزی با تغییر محیطی، شرایطی مانند خوردگی و زنگ‌زدگی را تجربه می‌کنند که منجر به عواقب جدی می‌شود. خدمات رنگ کاری فلزات نیز به منظور جلوگیری از این اتفاق انجام می شود.

 در این زمان استفاده از رنگ پودری فلز بسیار مهم است و می‌تواند محافظت خاصی را برای مواد فلزی به ارمغان بیاورد. هنگامی‌که مشتریان استفاده از تجهیزات پوشش پودری را انتخاب می‌کنند، باید نقش این محصولات را نیز به‌ خوبی درک کنند.

هنگام رنگ آمیزی فلز و هر شیء فلزی، لازم است قوانین ایمنی را رعایت کنید تا از هرگونه آسیب احتمالی جلوگیری کنید. این قوانین شامل تهویه اجباری اتاق قبل از رنگ آمیزی و بلافاصله پس از آن، پوشاندن رنگ ریخته شده با ماسه (برای جلوگیری از آتش سوزی)، استفاده از لباس محافظ، ممنوعیت غذا خوردن در هنگام نقاشی و همچنین ممنوعیت تخلیه پسماندها به فاضلاب است.

اگر تمام قوانین ایمنی را هنگام خدمات رنگ کاری فلزات رعایت کنید، نه تنها از خود و عزیزانتان در برابر خطر سوختگی یا مسمومیت محافظت می کنید، بلکه کار خود را نیز آسان تر از قبل می کنید. پس حتما این قوانین را رعایت کنید تا ملزم به پرداخت خسارات نباشید.

قوانین رنگ آمیزی

آیا باید سطح فلزی را رنگ کنیم؟

برای درک اینکه آیا رنگ آمیزی فلز ایده خوبی است یا خیر، ابتدا باید نوع آلیاژی که قرار است رنگ آمیزی کنید را تعیین نمایید. اگر ماده اصلی فلز سیاه باشد، باید توجه داشت که محافظ ضد خوردگی ندارد. علاوه بر گالوانیزه کردن، انتخاب رنگ باکیفیت نیز محافظت خوبی در برابر خوردگی ایجاد می کند.

برای سایر آلیاژها، معیار حفاظت از اهمیت کمتری برخوردار است، زیرا آنها اغلب حاوی ناخالصی هایی هستند که یا یک لایه محافظ روی سطح ایجاد می کنند یا در درجه اول تحت انواع دیگر عملیات با ترکیبات شیمیایی مختلف قرار می گیرند. شما می توانید محصولات فلزی را به روش های مختلفی رنگ آمیزی کنید:

 • با استفاده از غلتک

 این گزینه برای پردازش سطوح صاف و وسیع مناسب است. در این روش رنگ آمیزی فلز، ابتدا یک محلول رنگ تهیه می شود، پس از آن غلتک در آن غوطه ور می شود. دقت کنید که تمام حرکات غلتک باید صاف و در جهت از بالا به پایین باشد.

 • نقاشی با قلم مو.

 این روش در حال حاضر پیچیده تر از روش قبلی است. برای اینکه رنگ به طور مساوی در سطح استفاده شود، قلم مو را نمی توان به طور کامل در ظرف رنگ غوطه ور کرد. تمام حرکات قلم مو باید در یک جهت باشد. خیلی از افراد بر این باورند که از بین خدمات رنگ کاری فلزات، نقاشی با قلم مو از سخت ترین روش های ممکن است.

 • دستگاه رنگ آمیزی فلز.

این دستگاه برای کسانی که برای اولین بار تصمیم گرفته اند چیزی را رنگ کنند مناسب نیست و دانش فنی تخصصی را می طلبد. پس می توان اظهار داشت که چنین تجهیزاتی توسط استادان با تجربه استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خدمات رنگ پودری الکترواستاتیک ، وبسایت فلزپوشان را بررسی نمایید و یا با مشاوران و متخصصان ما در این زمینه تماس حاصل نمایید.

رنگ کاری تخصصی فلزات
بستن منو