تفاوت رنگ پودری الکترواستاتیک با سایر رنگ ها

رنگ پودری مرغوب چه مشخصه هایی دارد؟

شناخت ویژگی‎های یک رنگ مرغوب، به شما کمک می‎کند تا هنگام خرید از سردرگمی نجات پیدا کنید. این روزها به علت تفاوت رنگ پودری الکترواستاتیک با دیگر رنگ ها، خیلی از افراد به دنبال شناخت مشخصات رنگ پودری هستند تا به دلایل این تفاوت پی ببرند. بارز ترین مشخصاتی که در رنگ‎های پودری یافت می‎شود عبارتند از:

 • رنگ های الکترواستاتیک در برابر اشعه های مضر مقاومت می کنند. می توانید آن ها را با توجه به این ویژگی، در سطوحی که به طور مستقیم در معرض اشعه های مضر قرار دارند به کار ببرید. در این صورت شاهد کم ترین میزان پوسیدگی و خوردگی خواهید بود.
 • از آن جایی که هنگام استفاده از انواع رنگ پودری نیاز به زیر سازی نخواهید داشت، بسیار آسان تر از دیگر رنگ ها قادر به رنگ آمیزی هستید. به گونه ای که نه قبل از رنگ آمیزی و نه بعد از آن نیازی به هیچ گونه پرایمر احساس نمی‎شود.
 • اصولا رنگ پودری را می توان مرغوب نامید که برای طیف گسترده‎ای از فلزات قابل استفاده باشد. به لطف این ویژگی، شما قادر خواهید بود که رنگ دلخواه را روی سطح فلزات گوناگون به کار بگیرید. این عامل مستقیما در کاهش هزینه پرداختی شما نیز تاثیرگذار خواهد بود.
 • اگر یک رنگ پودری فاقد مواد و ترکیبات شیمیایی باشد، بهترین و مناسب ترین گزینه ممکن خواهد بود. در دنیای کنونی، تمامی تلاش تولید‎ کنندگان این است که حداقل مواد مضر را در ساخت این رنگ ها به استفاده کنند.

مشخصات گفته شده، بخش کوچکی از تفاوت رنگ پودری الکترواستاتیک با دیگر رنگ ها بود. مسلما ویژگی هایی که در رنگ های پودری وجود دارد، با دیگر رنگ ها قابل مقایسه نیست. بنابراین بهتر است که با شناخت کامل ویژگی های هر یک اقدام به خرید محصول مورد نظر کنید.

تفاوت رنگ پودری الکترواستاتیک

اصلی ترین تفاوت انواع رنگ پودری با دیگر رنگ ها

در گذشته ای نه چندان دور، رنگ های مختلفی پدید آمدند اما همچنان کمبود انواع رنگ پودری در صنعت رنگ آمیزی احساس می شد. بنابراین کارخانه های تولید رنگ تلاش کردند تا محصولی کم نظیر و درجه یک را به عرصه تولید برسانند. بالاخره بعد از مدت زمان طولانی تلاش بی وقفه، رنگ پودری الکترواستاتیک تولید و به بازار عرضه شد.

 • تفاوت رنگ پودری الکترواستاتیک با دیگر رنگ ها بسیار فاحش است. برای مثال، در موارد گوناگونی مشاهده شده است که انواع رنگ پلاستیکی و یا روغنی آسیب هایی را به قسمت ریه وارد می کنند. این در حالی است که رنگ های پودری پس از سال ها آزمایش تولید شده اند و استفاده از آن ها در طولانی مدت کم ترین آسیب را متوجه دستگاه تنفسی نمی کند.
 • اصلی ترین مشکلی که رنگ های غیر پودری با خود به همراه می آورند، آسیب فراوان به محیط زیست است. امروزه با به کارگیری فرمولاسیون های ویژه در ترکیبات انواع رنگ پودری، محیط زیست نیز کمتر متوجه آسیب می شود.
 • در کارگاه رنگ آمیزی، از رنگ های پودری استفاده بیش تری به عمل می آید زیرا این رنگ ها یکنواختی کاملی را در مقایسه با دیگر انواع رنگ ایجاد می کنند. بنابراین اگر قصد دارید که سطح کار کاملا یکنواخت و یکدست شود، حتما باید رنگ پودری را جایگزین کنید.
 • در صورتی که می خواهید بیش ترین میزان مقاومت را به واسطه رنگ آمیزی ایجاد کنید، باید از رنگ های الکترواستاتیک کمک بگیرید. این رنگ ها حتی در برابر سرما و یا گرما همچنان مقاومت می کنند و کیفیت خود را از دست نمی دهند.
انواع رنگ پودری

استفاده از رنگ پودری در صنایع

با توجه به کاربرد گوناگون انواع رنگ در صنایع مختلف، امروز قصد داریم که نحوه استفاده از انواع رنگ پودری را در صنایع مختلف توضیح دهیم. در بیش تر مواقع، رنگ های پودری قابل استفاده در بخش های صنعتی مختلف هستند. برای همین، امروزه به عنوان یکی از مهم ترین ترکیبات رنگ آمیزی در سراسر جهان به شمار می روند.

 1. صنایع هوافضا

بیش ترین استفاده ای که از انواع رنگ پودری به عمل می آید، در صنایع هوافضا می باشد. با پیشرفت تکنولوژی برای رنگ آمیزی سطح انواع بالگرد، هواپیما، ماهواره های فضایی و جغرافیایی و … از رنگ پودری استفاده می کنند.

 1. تولید لوازم خانگی

تا به حال به این نکته توجه کرده اید که چرا سطح لوازم خانگی مانند یخچال و یا فر طی سال ها دچار زنگ زدگی نمی شوند؟ علت این امر استفاده از انواع رنگ پودری الکترواستاتیک در سطح کار است. در صنایع تولید لوازم خانگی نیز به منظور جلوگیری از پوسیدگی فلزات، از این رنگ بهره می برند.

 1. استفاده در سطح نرده های فلزی

نرده های فلزی درب و پنجره، همگی دارای پوشش رنگ پودری هستند. به کار بردن رنگ های الکترواستاتیک در سطح نرده ها موجب می شود که با وجود بارش برف و باران، همچنان مقاومت بالایی داشته باشند. در این صورت شما قادر خواهید بود بدون هیچ گونه نگرانی از پوسیدگی این نرده ها، آن ها را در محوطه خود نصب کنید.

رنگ آمیزی کوره ای

خرید بهترین انواع رنگ پودری

تشخیص مرغوبیت انواع رنگ پودری، به عوامل گوناگونی بستگی دارد. برای همین نیاز است که بسیار موشکافانه و دقیق این عوامل را بررسی کنید تا بتوانید خرید درستی داشته باشید. در درجه اول، مناسب ترین کار اطلاع از برند رنگ پودری است. زمانی که یک برند دارای تمامی استانداردهای تولید بود، شما می توانید آن را برای استفاده و به کارگیری در سطح فلزات تهیه و خریداری کنید.

دومین نکته ای که مستقیما بر روی کیفیت یک رنگ پودری تاثیر می گذارد، نوع مواد اولیه به کار رفته در آن است. اگر یک کارگاه رنگ آمیزی دارید و قصد دارید رنگ پودری فله ای تهیه کنید، باید ابتدا به نوع مواد اولیه آن نیز دقت داشته باشید تا محصولی مرغوب به دست شما برسد.

اگر می خواهید که  انواع رنگ پودری را به صورت اینترنتی تهیه و خریداری کنید، باید دقت خود را چند برابر کنید. لازم است که به خوبی تفاوت رنگ پودری الکترواستاتیک با دیگر رنگ ها را درک کنید. برای این کار لازم است که در بخش توضیحات تمامی مشخصات محصول را مطالعه کنید. سپس در صورت مطابق بودن ویژگی های محصول با نیاز شما، اقدام به سفارش آن کنید. در مواردی نیز می توانید به صورت مستقیم با مراکز فروشنده تماس بگیرید و آن ها با حوصله فراوان، پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهند بود.

کارگاه رنگ آمیزی
بستن منو